26 მაისის ღონისძიებები ქვემო ქართლში

0
229

რუსთავი
►10:00 საათიდან სამხედრო ტექნიკის გამოფენა – ფიროსმანის ქუჩაზე
► 12:00 საათიდან – ილუზიონისტები და ანიმატორები ქალაქის ქუჩებში
ცენტრალურ მოდეანი:
►14:00-15:00 – ღონისძიება საჯარო სკოლების მოსწავლეთა მონაწილეობით
►15:00-16:00 – კულინარიული დუელი
► 16:00 – 20:00 – კონცერტი რუსთავის ხალხური ცეკვის ფოლკლორულ ანსამბლ ,,სალხინოს’’ მონაწილეობით, საქართველოს დამოუკიდებლების დეკლარაციაზე ხელმოწერის ამსახველი თეატრალიზებული წარმოდგენა
► 20:00 საათი – გალა-კონცერტი

მარნეულის მუნიციპალიტეტი
მარნეულის მუნიციპალიტეტის გამგეობის წინ ტერიტორია, კულტურის სახლის სკვერი, 12:00 საათი
►ფოტო გამოფენა (ომის გმირები)
►კულტურული მემკვიდრეობის ძეგლების და ინფრ. პროექტების გამოფენა ( მარნეულის საჯარო ბიბლიოთეკის სკვერში)
► შოთა რუსთაველის ვეფხისტყაოსნის 850–ე საიუბილეო წელთან დაკავშირებით თემატური ფოტო გამოფენა; ასევე, მოსულ სტუმრებს საშუალება ექნებათ სპეციალურად გამზადებულ დეკორატიულ ხის ფოთლებზე დაწერონ ვეფხისტყაოსნის სტროფები;
► თეატრალიზებული, კოსტიუმირებული წარმოდგენა. გაცოცხლდება 1918 წლის იმ პერიოდის ქალაქი თბილისი და გათამაშდება ისტორიული ფაქტები;
► ნახატების გამოფენა (რუსთაველის თემატიკა)
► ხალხური რეწვის ნიმუშების გამოფენა
►ფერმერების პროდუქციის და ორგანიზაციების გამოფენა
►საბავშვო ატრაქციონები
►ანიმატორები
►სახის მოხატვა
►სხვადასხვა თამაშობების და შეჯიბრებები
►ქართული ჭიდაობა
►მკლავჭიდი

13:00 სთ
►თეატრალიზებული წარმოდგენა (კოსტიუმირებული მსვლელობა)
13:30 სთ
► სადღესასწაულო გალა-კონცერტი

გარდაბნის მუნიციპალიტეტი
►12:00 – ჩოხოსანთა საზეიმო მსვლელობა (ქ. გარდაბნის ღვთისმშობლის შობის ეკლესიის მიმდებარე ტერიტორიიდან ქ. გარდაბნის კულტურისა და დასვენების პარკის ტერიტორიამდე)
ქ. გარდაბნის კულტურისა და დასვენების პარკის მიმდებარე ტერიტორია
►12:00 – ფალავნობა ქართულ ჭიდაობაში
►12:15 –ნახატების გამოფენა
►12:30 – ფლეშ-მობი
►12:50 – ქორეოგრაფიული წარმოდგენა
►13:00 – ვკითხულობთ „ვეფხისტყაოსანს“, მოეწყობა ახალი წიგნების გამოფენა
►13:00 – ჩემპიონატი ნარდში
►13:15 – გარდაბნის მუნიციპალიტეტის საჯარო სკოლების,,ნიჭიერების’’ ფესტივალში გამარჯვებული სკოლების დაჯილდოვების ცერემონიალი
►13:15 – 18:00 – კონცერტი

წალკის მუნიციპალიტეტი
►12:00 შოთა რუსთაველის ძეგლის გახსნა წალკის მუნიციპალიტეტის ცენტრალურ პარკში
►14:00 მინი ფეხბურთი
►14:00 ფალავნობა ქართულ ჭიდაობაში – სასპორტო სკოლის დარბაზი.
►12:30 საათიდან 18:00 საათამდე – კონცერტები ცენტრალური პარკის ტერიტორიაზე

თეთრიწყარო
11:00 სთ, კულტურისა და დასვენების პარკი,
►ფოტო-გამოფენა
►სახვითი და გამოყენებითი ხელოვნების ნამუშევრების გამოფენა
12:00 სთ, დიდგორის ქ.#14
►სპორტული შეჯიბრება მინი ფეხბურთში

ბოლნისის მუნიციპალიტეტი
ბოლნისის მუნიციპალიტეტის გამგეობისა და კულტურის სახლის მიმდებარე ტერიტორიები
►11:00 – 16:00 სახვითი და გამოყენებითი ხელოვნების ნიმუშების გამოფენა
►11:00 – 16:00 რეწვის ოსტატთა ეთნოგრაფიული კუთხეების გამოფენა
►11:00 – 16:00 ყვავილების ფესტივალი (გამოფენა-გაყიდვა)
►11:00 – 16:00 მოსახლეობაში შემორჩენილი სიძველეების გამოფენა
►11:00 – 16:00 მუნიციპალიტეტის პირველობა ჭადრაკში
►11:00 – 16:00 ქ. ბოლნისის პირველობა კოკბოქსინგში
►11:00 – 16:00 მუნიციპალიტეტის პირველობა მკლავჭიდში
►11:00 – 16:00 საჩვენებელი გამოსვლა კარატეში
►11:00 – 13:00 ბადრი გაბიძაშვილის სახელობის ტურნირი ფრენბურთში (მისამართი: ქ. ბოლნისის სპორტ – სკოლის დარბაზი)
►11:00 – ანსამბლ „იმედის“ კონცერტი
►11:30 – ბოლნისის საბავშვო ბაგა-ბაღების ღონისძიება
►12:00 – თოჯინების თეატრი-სპექტაკლი
►12:00 – 14:00 – ფინალი მინი ფეხბურთში
►12:00 და 13:45 კონცერტი და ბავშვთა თეატრი
►15:00 – ქ. თბილისის ფოლკლორული ანსამბლი ,,ალილო”-ს კონცერტი

კომენტარები გამორთულია