ქართული ოცნების მერობის კანდიდატები მთელი ქვეყნის მასშტაბით – სია

0
2245

ართული ოცნების მთელი ქვეყნის მასშტაბით მერობის კანდიდატების ვინაობა ცნობილია. სრული სია ასე გამოიყრება:

კახეთი

  • საგარეჯო – გიორგი ერბოწონაშვილი
  • გურჯაანი – არჩილ ხანდამაშვილი
  • სიღნაღი – გიორგი გოგილაშვილი
  • დედოფლისწყარო – ნიკოლოზ ჯანიაშვილი
  • ლაგოდეხი – ჯონდო მდივნიშვილი
  • ყვარელი – როსტომ სესიაშვილი
  • თელავი – შოთა ნარეკლიშვილი
  • ახმეტა – იოსებ ქარუმაშვილი

ქვემო ქართლი

  • რუსთავი – ირაკლი ტაბაღუა
  • გარდაბანი – რამაზი ბუდაღაშვილი
  • მარნეული – ამირან გიორგაძე
  • ბოლნისი – დავითი შერაზადიშვილი
  • დმანისი – გიორგი ტატუაშვილი
  • წალკა – ილია საბაძე
  • თეთრიწყარო – გიორგი ქორიძე

მცხეთა-მთიანეთი

  • თიანეთი – ლელა ქიტესაშვილი
  • მცხეთა – გიორგი კაპანაძე
  • დუშეთი – ზურაბ სეხნიაშვილი
  • ყაზბეგი – ალექსანდრე ზაგაშვილი

შიდა ქართლი

  • კასპი – მანუჩარ მერებაშვილი
  • გორი – კონსტანტინე თავზარაშვილი
  • ქარელი – ზაზა გულიაშვილი
  • ხაშური – გიორგი გურასპაშვილი

სამცხე-ჯავახეთი

  • ბორჯომი – ლევან ლიპატრია
  • ახალციხე – ზაზა მელიქიძე
  • ადიგენი – ზაქარია ენდელაძე
  • ასპინძა – როსტომ მაგრაქველიძე
  • ახალქალაქი – იურიკ უნანიან
  • ნინოწმინდა – ანივარდ მოსონიანი

რაჭა-ლეჩხუმ-ქვემო სვანეთი

  • ონი – ემზარი საბანაძე
  • ამბროლაური – ზვიად (დავით) მხეიძე
  • ცაგერი – ავთანდილ უგრეხელიძე
  • ლენტეხი – ბადრი ლიპარტელიანი

იმერეთი

  • ხარაგაული ნიკოლოზ თოფურიძე
  • თერჯოლა – ბონდო სოფრომაძე
  • საჩხერე – ბენიამენ ფალავანდიშვილი
  • ზესტაფონი – კახაბერ მახათაძე
  • ბაღდათი – არჩილ გოგსაძე
  • ვანი – ალექსანდრე გოგორიშვილი
  • სამტრედია – ველერიანე ფოცხვერია
  • ხონი – ლადო ჯურხაძე
  • ჭიათურა – პაატა ნადირაძე
  • ტყიბული – თემურ ჩუბინიძე
  • წყალტუბო – გია იოსელიანი
  • ქუთაისი – გიორგი ჭიღვარია

გურია

  • ოზურგეთი – ბეგლარ სიორიძე
  • ლანჩხუთი – ალექსანდრე სარიშვილი
  • ჩოხატაური – ირაკლი კუჭავა

სამეგრელო – ზემო სვანეთი

  • მესტია – კაპიტონ ჟორჟოლიანი
  • ფოთი – გოჩა კურდღელია
  • აბაშა – გელა ხოშტარია
  • სენაკი – ლევან კუპრეიშვილი
  • მარტვილი – ალექსანდრე გრიგალავა
  • ხობი – გოჩა ქაჯაია
  • ზუგდიდი – ლაშა გოგია
  • წალენჯიხა – ბესიკ ფარცვანია
  • ჩხოროწყუ – დავით გოგუა

აჭარა

  • ბათუმი – ლაშა კომახიძე
  • ქედა – ლევან გორგილაძე
  • ქობულეთი – მირიან ქათამაძე
  • შუახევი – ფრიდონ ფუტკარაძე
  • ხელვაჩაური – ჯუმბერ ვარდმანიძე
  • ხულო – გოჩა მელაძე

კომენტარები გამორთულია

LEAVE A REPLY